Законъ соудныи людьмъ

Front Cover
Красимира Илиевска
Македонска академиjа на науките и уметностите, 2004 - Kormchie knigi - 391 pages
0 Reviews

From inside the book

What people are saying - Write a review

We haven't found any reviews in the usual places.

Contents

Предговор
9
Опис на ракописите
41
Усщшка крмчща основен текст
67

16 other sections not shown

Common terms and phrases

XVII асно Афе бидат биле ваквите варианта век византиската византиските воопшто времето врз врска глава гледа години голем бро голема грешка даден дел денари додадено додека еден Еклогата ел емли закон законодавство законски заради затоа збор зборник зборови значително ЗСЛ иако иже има имал исто казна казната карактеристики ке ко]а кон крарт крмчща лексема мегу Мерило праведно место МЗ многу можат може можеле Моравиа му наога наогаме напати неговата независно некой неколку несв нив новата Номоканон Номоканонот обично оваа овде овие одделни однесува односно онаа освен основа отсуствува пак парична повеке поголема податоци подоцна позната поради пост правец правни право прашан>а превод пред преписи преработки престап претпоставка промени работи разгледува разгледуваат разлики раката ракописи ракописот редица речиси само св сведоците свою сврзани седум секако сигурност сите слични словенски случаи смисла соодветно сосема сп според срекава срекаваат текстот тие тогаш треба требало туку уште црква црковна чл член членови шшо Эклога

Bibliographic information