Разговор со Спиноза

Front Cover
Култура, 2003 - Netherlands - 200 pages

From inside the book

What people are saying - Write a review

We haven't found any reviews in the usual places.

Other editions - View all

Common terms and phrases

Авраам Амстердам анатомија Антверп атрибутите бескрајно бескрајот бидам бидејќи Бог велеше веќе видам главата гледам години Гоце Смилевски дали дел додека еден едно ембрион есенцијата Естер животот заради затоа знаев знам издишување Израел имав имаше Исак јас Јоан Клара Марија книга колку кон крајот креветот куќата латински лаута ледикантот леќи луѓе мајка меѓу мене месечина миг мирисот многу модуси моето можам можеби можев можел моите мојата мојот навистина неа неговата неговото нејзиниот нејзините нејзиното некаде неколку нешта нештата нив никогаш ништо ноќ оваа Овидиј огледалото одново околу освен очите пишува повеќе погледот подоцна постои потоа почна праша преку прозорот прстите рака раката рацете Ребека реков Рембрант Рене Декарт рече сакав сакам самиот својот сега секогаш секој сепак сите смртта собата сперма Спиноза супстанцијата таа таму татко твоето твоите твојата тело телото тие тогаш токму толку три туку Утрехт утро уште фан ден Енден философија Франс Хаг чембало Џордано Бруно шах

Bibliographic information