Речник на предрасуди

Front Cover
Matica madedonska, 2001 - Social Science - 168 pages

From inside the book

What people are saying - Write a review

We haven't found any reviews in the usual places.

Contents

Section 1
5
Section 2
7
Section 3
28

5 other sections not shown

Common terms and phrases

Алах Балкан Вакцина веќе вистина војните воопшто времето врз всушност глупав глупоста демек денес добро додека другите еден едно Ерменци етноси животот заедно затоа збор знае значи ѕарјепѕ идиоти историјата Исус Исус од Назарет Исус Христос Јован Павле Втори колбаси колку кон курназлакот лат луѓе луѓето луперкалии Љубиша Георгиевски магма малку меѓу меѓувреме мекотели многу можат наместо нашето нашите неа небаре неговата неговиот неговите неговото нив нивната нивните ние никогаш никој ниту ништо друго освен ноктурно оваа овие околу омразата оние оти отколку пак Платон повеќе помеѓу помош поради постои потоа предрасуди преку притоа работи разбира ролја ролјата рушвет рушветот сака самата самиот самите самото светот Светскиот трговски центар своето својата својот себе сега сеедно секогаш секој сепак сета сето сиот сите сметка смисла сопствената сосема според Сталин станува стереотип стереотипи судбината таа таков тие тогаш токму толку три тука туку умот уште Хамлет Хераклит цел цивилизација човек човекот Шекспир

Bibliographic information