Biblijata za Makedonija i Makedoncite

Front Cover
Menora, 1995 - Bible - 146 pages

From inside the book

What people are saying - Write a review

We haven't found any reviews in the usual places.

Contents

Section 1
5
Section 2
11
Section 3
15
Copyright

6 other sections not shown

Common terms and phrases

автор авторот Азща Александар Македонски Антиох апостол Лука апостолите апостолот Павле Аристарх Бер Библијата библиски библискиот Библщата бидејќи биле Вавилон влщание времето врз голем град градот Грци Грција Грците грчки грчкиот Дела на светите Димитрщ добро додека древни древните Македонци древноста држава другите Евреите еврејскиот Египет еден живееле жители Завет затоа збор зборот зборува имал имено името имперща Касандар Кацаров Кипар Китим книгата книги којшто кон Коринт Мак Македонец Македонија македонската македонскиот превод Македонците Македонща мегу мегутоа многу мошне навистина наоѓаме народи народите населувале неговата неговите неговото некои нив ние оваа овие околу Освен откако Палестина Пиперов пишува повеке податоци помегу поради послание потекло потоа потполно прв Прва книга Макавејска предвид престол Притоа проповедал реката рековме Римјаните Родословната таблица самиот светите апостоли своето својата Селевк Селевкидите Сирија сите Солун сосем София според Стариот Завет старогрчкиот стои таа текст текстот тие Тимотеј тука туку уште Филип Херодот Христа цар цареви царот Цит

Bibliographic information