Blues govornica

Front Cover
Blesok, 2006 - Music - 283 pages
0 Reviews

From inside the book

What people are saying - Write a review

We haven't found any reviews in the usual places.

Contents

Section 1
14
Section 2
17
Section 3
40

12 other sections not shown

Common terms and phrases

автомобил апс1 апсЈ асфалтот бавно бои болка болката бргу се редат В1иеѕ-от веќе велам ветер ветрот винил Вјд Воо Оу1ап времето врз г.пе гитара гледам градот дел ден доаѓа добро додека дожд дождот дојде еден Епс ждребе зад затоа зборови знаеш знам изгрејсонце јас Јјтту Јопп Кокан Димушевски колку кон Ктд лавиринт Леб и Сол луѓе луѓето љубов малку меѓу мене менува месечина месечината мирис мислам многу моето можеби можеш моите мојата мојот Мооп музиката неа небото некаде некои некоја неколку нив никогаш никој ништо новороденче ноќ ноќта облаците оѓ околу оние Отаг Оукеѕ очите Пак бргу пат пее песна повеќе повторно полека Понекогаш попладне постојано потоа потполно редат слики рокенрол Са1е сакам светлина светот својата својот себе сега секогаш секој сепак сето сите Сиу Скопје сонце сонцето таа таму танц тапан твоите тебе тие тогаш толку Тот Тпе В1иеѕ Тпе КоШпд тука Уои Уоиг уште хармоника цигари чад чекор

Bibliographic information