Ekologija: sintetička studija za Ohrid

Front Cover
Makedonska kniga, 1990 - Nature - 301 pages
0 Reviews

From inside the book

What people are saying - Write a review

We haven't found any reviews in the usual places.

Contents

Section 1
5
Section 2
13
Section 3
22

10 other sections not shown

Other editions - View all

Common terms and phrases

апс белвица бидејќи ваат вакви веќе видови вода водата води водите времето Галичица голема големите градот дел добро другите еден Езе езера езерата Езерото екологија екологијата еколошки екосистем екосистемот ендемични жив свет живиот свет животот завод од Охрид Заводот загадувањето зафат заштита заштитата имаат имаме информации истра истражу истражувања истражувачки кислород колку кон луѓе луѓето меѓу Меѓутоа метри многу можат можности мрестилиштето наследство ната наука науката научни научните неговата неговиот жив свет некогаш некои некоја нив нивото ните оваа регија овие оглед односно околина олигохети оние Оттука Ох Охрид Охридската пастрмка Охридското Езеро пастрмката планариите планината повеќе покрај преку Преспанското Преспанското Езеро природата природните проблеми проблемите проблемот проект проектот работа развој развојот размножување рамниште реката риби рибите рид Сатеска својата сите ското Езеро слично содржини сознанија сосема Станковиќ станува студијата таа текот тие тогаш три Тука туку УНЕСКО услови уште фауна фауната флората и фауната Хаџишче Хидробиолошкиот завод Црн Дрим човекот

Bibliographic information