Folklore macÚdonien, Issues 23-25

Front Cover
Institut za folklor, 1979 - Folklore

From inside the book

What people are saying - Write a review

We haven't found any reviews in the usual places.

Contents

Проглас на Централниот комитет на Сојузот на комунистите
5
ко1а Атб Ве1агас1е
33
Симо Младеновски Скопје
57

3 other sections not shown

Other editions - View all

Common terms and phrases

1апѕ 1еиг аѕ аи аиѕѕј аих Ајша Ајше ап апд апс ауес Београд Битола бре веќе Велес Византија Вирче врз Го1к1оге Гоце Гоце Делчев дапѕ дапѕ 1а дапѕ 1еѕ Дебар деѕ дел Делчев ден ди Димитрија другарот Тито другите духовна музика ЕАЈ еден еѕ Елен-скок еп епика затоа ѕа ѕе ѕеѕ ѕи ѕоп името ип ипе Јеѕ јод кад'на кон Македонија македонската Македонски фолклор Марко Крале Марко Цепенков меѓу мили баба многу мотив народната народни песни народниот народните нашите некои нив НОБ НОБ и Револуцијата Оапѕ оваа овие оГ ое ои оп Охрид пе пее песна песната песните Пијанец повеќе поиѕ почва преданија преданијата преку пример р1иѕ ра раг раѕ реир1еѕ ритуала ро роиг рори1аЈге С'еѕ с1еѕ св својата својот сеѕ село селото сите Скопје сНапѕопѕ сотте според среќаваме СССР таа таму творештво тете тие Тито ТНе Тработивиште три тука Турција Турците уште хајде цанам цие цш

Bibliographic information