Lėvizja kaēake nė Kosovė 1918-1928: Doktorska disertacija

Front Cover
1979 - 450 pages
0 Reviews
Historiografia mė e re i ka kushtuar kujdes tė dukshėm tė kaluarės jo tė largėt historike tė Kosovės,tė periudhės nė mes tė dy luftėrave botėrore.Shikuar nga ky aspekt janė arritur rezultate tė konsiderueshme nė hulumtimin dhe trajtimin nga sfera tė ndryshme ekonomike e politike nė Kosovė.Deri mė tani nuk ėshtė shkruar asnjė studim pėr Lėvizjen Kaēake nė Kosovė nė periudhėn 1919-1928,qė ta trajtojė nė mėnyrė tė gjithanshme,objektive.Pa dyshim kjo ėshtė njė zbrazti nė shkencėn historike.Synimi themelor ka qenė q'Če nė kėtė monografi tė paraqesim Lėvizjen Kaēake nė Kosovė...

What people are saying - Write a review

We haven't found any reviews in the usual places.

Bibliographic information