Macedonian business elite : witnessing the changes

Front Cover
Bata pres, 1996 - Businessmen - 253 pages

From inside the book

What people are saying - Write a review

We haven't found any reviews in the usual places.

Common terms and phrases

business companies company general manager partners private production Republic of Macedonia Skopje Slovenian SUMMARY years аптеки АТА ПРЕС бакар БАТА Белград бизнис бизнисмени бизнисот Битола бутан Бучим веке вработени времето гас години големи Госпога Господин Д-Р ПОПОСКИ дел денар денес добро државата другите еден едно ембаргото Железара заедно затоа знае имаат имаме имаше инвестиции капитал кафуле ке Колинска колку компании кон кредити лекови луге лугето Македонка македонски маркетинг марки мегу Мегутоа менацери милиони многу можат надвор нафта нашиот нашите некои неколку ние оваа овие односно одредени околу оние отсто ОХИС пазар пазарот пари период повеке поради постои потоа почетокот прашан>е преку претпркатка приватните производи производите производство профит ра рабо работа работата работен>е работиме речиси сакам светот сега сето сеуште сите соработка според средства станува збор стопанство странски таа смисла таму ТАТ тие Тиквеш тогаш тор три тука туку Украина уште фирма фирмата фирми цел ЧЕКОРОВ ЧИФЛИГАНЕЦ Штип шшо

Bibliographic information