Morfologjia historike e gjuhės shqipe, Volume 1

Front Cover
Universiteti i Tiranės, Fakulteti i historisė dhe i filologjisė, 1973 - Albanian language
1 Review

From inside the book

What people are saying - Write a review

User Review - Flag as inappropriate

Morfologjia historike e gjuhės shqipe
Front Cover
Shaban Demiraj
Universiteti i Tiranės, Fakulteti i historisė dhe i filologjisė, 1973 - Albanian language
0 Reviews
From inside the book
What people are saying - Write a review
We haven't found any reviews in the usual places.
Related books

Gramatika e gjuhės shqipe pėr shkollat e mesme
Shaban Demiraj
Morfologjia e gjuhės sė sotme shqipe
Shaban Demiraj
Historia e gjuhės sė shkruar shqipe
Shaban Demiraj
Kongresi i Manastirit ngjarje me rėndėsi nė lėvizjen kombėtare Shqiptare (me rastin e 70-vjetorit tė tij)
Shaban Demiraj, Kristaq Prifti
Ēėshtje tė gramatikės sė shqipes sė sotme, Volume 2
Mahir Domi, Instituti i Gjuhėsisė dhe i Letėrsisė (Akademia e Shkencave e RPS tė Shqipėrisė). Sektori i Gramatikės
Gramatikė historike e gjuhės shqipe
Shaban Demiraj
Fjalori i Lubomir Kujunxhiēit
Hilmi Agani
Gjuha jonė, Volumes 21-22

Common terms and phrases
asnjanės burimin tek BUShT Ēabej dalė doku dukuri dytė dhanore elementi emra emri evolucioni evolucionit forma e shumėsit forma nyjore format rasore formavet tė formės sė gramatikore greqishtja gjindore gjinia Gjinia mashkullore gjinisė femėrore gjuhė tė historik tė indoevropiane kėtyre kurse lakimit marrė mbaresa mbaresėn Meshari mė e vjetėr mė tė mirė ndonjė nė dukje nė gjuhėn nė njė fazė nė njėjės nė periudhėn nė pėrgjithėsi nė rasat nė rasėn nė shqipen nė shumės nė tė nė zanafillė nėpėrmjet nyja e pėrparme nyja e prapme nyje njėjėsit p.sh parė pashquar patheksuar Pedersen pėrdoret pėremėr pėremėr pyetės pėremri pėrftuar pėrkatėsisht pronorėvet rasė rasės rasore tė refleksi rrjedhore sė parė siē dihet SShSh shih shquar shquese tek Buzuku tek emrat temė nė temės tė emravet tė gjinisė tė jetė tė kėtij tė ndryshme tė shqipes tė tillė tė tipit tė vetės sė tė vjetėr tė vjetra tretė
Bibliographic information
QR code for Morfologjia historike e gjuhės shqipe
Title Morfologjia historike e gjuhės shqipe
Author Shaban Demiraj
Publisher Universiteti i Tiranės, Fakulteti i historisė dhe i filologjisė, 1973
Original from the University of California
Digitized Nov 24, 2010
Export Citation BiBTeX EndNote RefMan
 

Common terms and phrases

Bibliographic information