Pogledi i promeni, Book 2

Front Cover
Matica makedonska, 1995 - Business & Economics - 292 pages

From inside the book

What people are saying - Write a review

We haven't found any reviews in the usual places.

Other editions - View all

Common terms and phrases

аѕ акумулацијата апб апд аспект бара бидат ваат вање високата врз години гранки дел денес деуе1ортепт еден економ економската економски економскиот развој ефекти ефикасност задолженост земјата земјите знаење изградба изградување Имено ин инвес инвестициите инвестициониот сектор индустрија информатиката информациите Источна Германија итн Јапонија јѕ капацитети коишто кон користење крајот критериуми меѓу Меѓутоа металургија модел можат можности населението ната науки невработеност некои нив нивната нивното ните обем објекти образование оваа овие одделните односно околу опаѓање општествената општество општеството основа основните пе период повеќе посебно потребите прашања преку приватизација Притоа прогрес произ производството промени промените процес процесот работа работната сила развиените земји развоен развојот репродукција Република Македонија ресурси својата секоја семејство семејството систем системот сите Скопје сл Словенија сопственост социјализам СР Македонија средства СРМ станува степенот стопански стопанскиот развој стопанството структура структурата супституција СФРЈ таа смисла техно технологија технолошки тие тор Тпе транзиција трудот услови утврдување учество уште фазата фактори факторите цел