Raskazi, Volume 2

Front Cover
Naša kniga, 1985 - 600 pages

From inside the book

What people are saying - Write a review

We haven't found any reviews in the usual places.

Contents

Section 1
7
Section 2
34
Section 3
51

29 other sections not shown

Common terms and phrases

барем бездруго бргу вака вели ветер веќе врз врнеж глас гласот гледа гледаше ден добро додека дојде долго допир еве едвај еден еднаш едно есен зад заедно заради зарем затоа збор здив знае знаев знаеше имаше јас клун колку кон коњот крај крајот лицето луѓе малку матно меѓу мене миг мислеше многу можеби можеше навистина најде наоколу неа небаре негова неговата неговиот неговите неговото нејзин нејзината нејзиниот нејзините некаде некако некое некои некоја неколку немаше нему нив ние ниеднаш ништо ноќ оваа овие одеднаш одново околу онаа оние отаде очите пак пат патот повеќе погледот потаму потоа првин првпат преку продолжува пченица рака раката раце рече самата самиот своето својата својот себе сега секогаш секој сепак сета сето сиот сите сонце сосем спроти среде стариот стори таа таков таму тебе тивко тие тогаш токму толку требаше тука ќа убаво уште уште еднаш Феми цигара чад чекор чиниш човекот чунот шо

Bibliographic information