Rrymat e mendimit politiko-shoqėror nė Shqipėri: nė vitet 30 tė shekullit XX

Front Cover
Akademia e Shkencave e RPS tė Shqiperisė, Instituti i Historisė, 1985 - Albania - 321 pages

From inside the book

What people are saying - Write a review

We haven't found any reviews in the usual places.

Contents

Pikėpamjet mbi politikėn shtetin dhe regjknin ekzistues 100
1
Hyrje
5
Qėndrimi ndaj ideve komuniste dhe lėvizjes revolucionare
7

23 other sections not shown

Common terms and phrases

Bibliographic information