Seḱavanja na sovremenicite: Kočo Solev Racin

Front Cover
Naša kniga, 1987 - 260 pages

From inside the book

What people are saying - Write a review

We haven't found any reviews in the usual places.

Contents

Section 1
5
Section 2
7
Section 3
12

43 other sections not shown

Common terms and phrases

бевме Белград Бели мугри бидејќи борбата Вардар веднаш Велес веќе врз врска голема градот движење ден денови добро додека дојде Дрезден другари другите еден едно животот Загреб заедно затоа зборови зборуваше имав имаше јазик јас Југославија книгата колку комитет комунисти кон Коча Кочо Рацин КПЈ куќата литература Лопушник луѓе македон Македонија македонски македонски јазик малку меѓу Меѓутоа мене мислам многу моето можеби можеше моите мојата мошне нашето нашиот нашите неа негова неговата неговиот неговите неговото некои некоја неколку нив ние ништо оваа овие околу оние пак Партијата партиска песна песни пишува пишуваше победиме повеќе подоцна поезија поет покрај полицијата поради потоа прашање преку работа работата работеше работник работничката класа разговорот рече самиот своето својата својот сега секогаш секој сепак сеќавам сите СКОЈ Скопје собата Солев сосема средба Сремска Митровица стана стихови Страхил Гигов таа таму татко тие тогаш токму толку требаше три тука туку Тутуноберачите уште човек човекот Џузепе Гарибалди

Bibliographic information