Seḱavanja za nastani i za ličnosti od Makedonskoto revolucionerno dviženje

Front Cover
In-t za nacionalna istorija, 1997 - History - 288 pages

From inside the book

What people are saying - Write a review

We haven't found any reviews in the usual places.

Contents

Section 1
5
Section 2
25
Section 3
45

16 other sections not shown

Common terms and phrases

активност Белград бидејќи борба борбата Борка Борка Талески Бугарија бугарската Васил Ивановски Васката Венко Марковски веќе власт ВМРО врз врска голем Голи Оток групата групи дел ден Димче Аџи Митрески дискусии добро дојде др другари другите еден задача затворот затоа Идризово илегални имаше јазик јас Југославија Киро Коле Неделковски колку кон Кочо Рацин крајот Кузман Кузман Јосифовски кусо линијата литературна група Ложата луѓе македон Македонија македонската македонскиот македонскиот јазик марксистички материјали меѓу Меѓутоа ММОР многу моето неа неговата неговиот неговите неговото некои неколку нив ние НОБ НОД оваа овие околу окупаторот оние ослободување оти Охрид Партијата партиската организација партиско раководство партиското период песни Петре Пирузе повеќе подоцна покрај полицијата помош поради посебно потоа првите преку Прилеп прогресивни работа работата разни Рампо Ристо своето својата својот секој сепак сите СКОЈ Скопје состанок состаноци спрема Стевче Арсов Струмица таа таму тие тогаш толку требаше туку Ќосев услови уште формирањето Ченто членови членовите

Bibliographic information