Ohrid i Ohridsko niz istorijata, Volume 2

Front Cover
Opštinsko sobranie na grad Ohrid, 1978 - Ohrid region, Macedonia
0 Reviews

From inside the book

What people are saying - Write a review

We haven't found any reviews in the usual places.

Contents

Section 1
4
Section 2
7
Section 3
13

25 other sections not shown

Common terms and phrases

акции акчиња Албанија анд бидејќи биле Битола бројот Бугарија Велмеј веќе власт востание востанието врз голема градот гће далјан _ данок Дебарца Дејан Димитров дел додека другите Ѓорѓи еден едно занает зограф Илинденското востание имало ІІ їп јазик каза Кецкаров коишто кон Косел крајот Куратица луѓе Македонија македонски меѓу Меѓутоа многу можело мошне население населението Наум нахија некои неколку нив ните оваа овие ог ше Околијата околу Организацијата Освен Ох Охрид Охрид и Охридско Охридската архиепископија Охридската каза Охридскиот охридските Охридско Охридското Охридското Езеро охриѓани период Петар Чаулев повеќе подоцна покрај положба помеѓу помош поради потоа првата првите преку работа Русински својата својот секако секој села селата село _ 29 селото сите ската Скопје София според српската Струга султанот сулфур таа таѕ теге тие ТМОРО тогаш три тће туку турската турските училишта учители уште ХІХ век Христо Узунов ХЧІ век црквата Св Чаулев четата чети четите Шапкарев

Bibliographic information