Makedonija, Issues 501-512

Front Cover
Maticata, 1995 - Macedonia
0 Reviews

From inside the book

What people are saying - Write a review

We haven't found any reviews in the usual places.

Contents

Section 1
24
Section 2
25
Section 3
44

38 other sections not shown

Other editions - View all

Common terms and phrases

Австралија Албанија бидат бидејќи Битола Бугарија ва веќе ви врз Германија годинава години голем Гоце Грција дел ден денес децата добро долари донија донската држава другите еден едно живеат Загоричани заедно затоа земја земји Илинден имаат името Инаку ис иселеници јас Канада ката кедонија киот Киро Глигоров колку кон крајот луѓе ма Маке Македо македон македонската Македонската православна црква македонски јазик Македонци Македонците Мала Преспа Малме Матицата на иселениците меѓу Меѓутоа Мелбурн многу можат мошне МПЦ ната нашиот нашите неа неговата некои неколку нив нивните ние нија ниот ните ниту оваа овие одржа околу ОМО Илинден оние Охрид Перт песни повеќе покрај поради потоа православна црква прашања првата првиот преку претседателот претставува работи ре Република Македонија роден Свети светот своето својата својот сега секој селото сепак Сиднеј сите ски Скопје соработка списанието Македонија според средба ство таа таму татковината тие тогаш Торонто три туку уште цел црквата член Шведска

Bibliographic information