Iliret dhe gjeneza e shqiptareve, sesion shkencor, 3-4 Mars 1969

Front Cover
Universiteti Shteteror i Tiranes, Instituti i Historise dhe i Gjuhesise, 1969 - Albanians - 268 pages
0 Reviews

From inside the book

What people are saying - Write a review

We haven't found any reviews in the usual places.

Contents

A KOSTALLARI Discours douverture
3
S ANAMALI Ilirėt dhe gjeneza e shqiptarėve nė dritėn e kėrkimeve
11
E ĒABEJ Ilirishtja dhe shqipja
41

14 other sections not shown

Common terms and phrases

Bibliographic information