Првите човекови умирања

Front Cover
Мисла, 1971 - 158 pages
0 Reviews

From inside the book

What people are saying - Write a review

We haven't found any reviews in the usual places.

Contents

Section 1
6
Section 2
7
Section 3
11

16 other sections not shown

Other editions - View all

Common terms and phrases

автобус Авторот Ајде ама Битола Бориз на Петка Брајчино веднаш вели тате веќе вратат главата далеку двајцата дворот ден детето децата добро додека дојде долот дома еден едно жената животот жилет забележа зад застана затоа зидот знае знаеше имаше јагнето јас кларинет кларинетот колку кон коњот куќа луѓе луѓето маж малку медалјите мене мислеше Митре многу можеби можеше момент најде наредникот неа небото неговата неговиот некаде некако некоја немаше нему нив ница ништо оваа одам одеднаш одеше оди оние Опел оти пак пат повеќе погледот полека поради Потем потоа почна почувствува праша прашувам ра работа рака раката раце редот рече ридот сака сакаше својата својот сега секогаш секој селанец селото сепак сети сина облека сите случи Смртта сосем стана стори таа таму татка татко тето тие тогаш толку Тоте Тотета Трандо требаше три тројцата тука туку училишниот двор уште Цвета цигара Црвенкапа чад човек човекот во сина чувствуваше ше штурците

Bibliographic information