Ликови и теми

Front Cover

From inside the book

What people are saying - Write a review

We haven't found any reviews in the usual places.

Contents

Section 1
19
Section 2
49
Section 3
65

41 other sections not shown

Common terms and phrases

ами Белград Бели мугри бидејќи ва вели веќе времето врз дава дејност ден добро другите еден еднаш едно животот затоа збор зборови знае Иван Точко имаше имено јазик јас Кирила Климент книга којшто колку кон Кочо Рацин крајот Лазар Личеноски лесно Ликови и теми литература Личеноски луѓе македон Македонија македонската македонски јазик македонскиот македонцките работи малку маслинка меѓу Меѓутоа Мирослав Крлежа Мисирков Митрев многу мо можат можеби можел можеме народната песна ната нашето нашиот неа негова неговата неговиот неговите неговото некои нив ние Никола Мартиноски ниот оваа овие ое онаа оние оо опит останува Охрид пак пат песната песни повеќе поезија поезијата поет поетот поради потоа почетокот преку претставува Прилеп Прличев Проштавање работи разбира различни самата самиот светот своето својата својот сега секако секогаш сепак сето сите Скопје смисла сосем спрема средина стих таа таков текст текстови тие тогаш токму толку три тука Турција Урал уште Цепенков човек чувство Џинот