Glasnik na Institutot za nacionalna istorija, Volume 39, Issues 1-2

Front Cover
Institut, 1995 - Macedonia
0 Reviews

From inside the book

What people are saying - Write a review

We haven't found any reviews in the usual places.

Contents

Етиичките промени во Македонија од антиката до
7
ѕ спашЈетепНѕ еттатЈеѕ еп Масссклпс аершѕ Гат1сре јиѕси
13
1 а р1асе е1е г61е с1еѕ оиуегпететѕ еп Масес1оте сегатѕ
31

14 other sections not shown

Other editions - View all

Common terms and phrases

авторот Албанија Ами Буе АМС артикли АСНОМ балистите Београд биле внесени Битола борба Бугарија бугарската век Виница Владата власт воени времето врз основа врска всушност Втората Германците Гоце Делчев градот Грција движење дејност дејствија дел на Македонија добро документи држава другите Евреи Евреите егејскиот дел еден единици единиците еп етнички Западна Македонија земји Извршниот совет историјата Истото Италија италијанските јазик квинтали кииги Кичево коишто кон крајот македонската македонскиот манастирот меѓу Меѓутоа Мелетиј многу население населението неговата некои неколку нив Никола Русински НОВ и ПОМ НОВМ ноември НОФ НРМ оваа овие одделни односно околу октомври органи Освен Османлиската империја Пелагонија период периодот Петар Поп Арсов Петкович повеќе податоци покрај полициска поради потоа почетокот прашање првата преку претставува производи работи рамките Република Македонија Русински Света Гора својата својот селото септември сили сите Скопје Скопската Солун според сс таа таму текот територијата теророт тие ТМОРО три Тука Турција увозот УДК уште фр членови

Bibliographic information