Balkanska kniga na umrenite, ili, Osloboduvanje preku zboruvanje ; Sečko Sekula: makedonska junačka povest

Front Cover
Kultura, 1992 - 180 pages
0 Reviews

From inside the book

What people are saying - Write a review

We haven't found any reviews in the usual places.

Contents

Section 1
23
Section 2
46
Section 3
55

15 other sections not shown

Common terms and phrases

автобус автомобил ама барам бардо бидам божем вака Вампир веќе велам јас нему велат вели тој мене видам видов времето врз Всушност гениталиите главата гледам Двоколка ден децата добро додека дојде дузини душманот еве еден еднаш едни едно жената животот жолчка зад Затоа збор земја знае знаев знаеш знам дали јас тогаш кажам кажувам книга колку кон коските куче кучето луѓе луѓето малку мачки меѓу месечина Мето Јовановски мечка мечката многу моето можам можеби можеш мои мојата мојот најдов најпосле наоѓам народот наше неа некаде некои некоја нив ние никој оваа овие одам оди одошто околу онаа оние оти очите пак пат повеќе поради почна прават прашувам преку претседателот работа работата рака раката раце реков сака сакам самиот Сатирот свеска светлина светот својата својот сега секој сепак Сеул Сечко сите станува стори таа таму телото тие толку требаше три тука туку убаво умот умрен уште цел човек човекот чувствувам чудам

Bibliographic information