Kulturen život, Volume 30

Front Cover
Kulturno-prosvetnata zaednica na Makedonija, 1985
0 Reviews

From inside the book

What people are saying - Write a review

We haven't found any reviews in the usual places.

Contents

Section 1
1
Section 2
33
Section 3
51

18 other sections not shown

Other editions - View all

Common terms and phrases

Адалвин АНТИПА АСЛАКСЕН Белград БИЛИНГ веднаш веќе ви вие вратата врз Г-ГА СТОКМАН Г-ЃА години голем ГОРАЗД Грција дејност дел ден денес добро дојде другите еден едно ЕЛАС Ефта животот заедница затоа збор зборува јазик јас КЛИМЕНТ колку кон Константин и Методиј Коцељ културата Лалиќ луѓе луѓето македон Македонија македонската македонски јазик македонскиот Македонскиот народен театар Македонци малку меѓу Меѓутоа мене Методиј мислам МИХАИЛ многу МНТ можеби Моравија мошне МУРАТОВ навистина народен театар НАСРАДИН ната нашиот неа неговата неговиот неговите неговото некои неколку нив ние ниот ните ништо оваа овие оди оние ПАВЛА Панонија пат Петре Прличко повеќе поради потоа преку ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ра работа разбира ре романот сакам самиот светот своето својата својот сега секако секогаш секој СЕЛАНЕЦ сепак сето сите ски Скопје слон Сомнително лице СОФИЈА според станува Стојан Христов таа ТАМЕРЛАН таму татко творештво тие тогаш толку три трудот тука туку УЛАВКО уметност уште ХЕВЕРН ХОВСТАД ЦЕЛОВАЊЕВА ШОХИН

Bibliographic information