Odbrani raskazi

Front Cover
Kultura, 1983 - 238 pages
0 Reviews

From inside the book

What people are saying - Write a review

We haven't found any reviews in the usual places.

Contents

Section 1
5
Section 2
14
Section 3
21

28 other sections not shown

Common terms and phrases

автобус Арап Благоја Иванов ветер веќе водата вратата времето врз главата гледаше Голчо ден доаѓа добро додека дожд дождот дојде долго другите еден еднаш едно зад зајдисонце Зар заради затоа земја знае имаше јас Кенѕо колку кон Лале лисјата луѓе маж мајорот малку матно меѓу мене миг мислам мислеше многу можам можеби можело можеше мракот навистина неа неговата некаде некаква некаков некое некои некоја неколку нив ние никогаш никој ништо нозете ноќ ноќта оваа овие одеднаш околу онаа онака оние освен остана очите пак плажа повеќе појде покрај полека понекогаш попладне поради потоа почна праша преку работи рака раскази раце рацете реката рече Дарко рече девојката рече момчето рече таа риби сака сакаше светлина својата себеси сега секако секогаш секој сепак сето сите Скопје собата сонце сонцето сосема станува телото тивко тие тогаш токму толку требаше трева три тука туку убаво устата уште цигара цитра цитрата чад чизми чувствуваше Џими

Bibliographic information