Zemja i tegoba

Front Cover
Kultura, 1964 - 221 pages
0 Reviews

From inside the book

What people are saying - Write a review

We haven't found any reviews in the usual places.

Contents

Section 1
7
Section 2
10
Section 3
43

9 other sections not shown

Common terms and phrases

автомобил ама бам Бенџо боза Брезница велам велеше вели стариот веќе виде влезе вратата главата гледа гледаше градот дали двајцата ден Деспина Детето добро додека дојде дома еден едно живее забележа зад заедно затоа земја знае знаеше знам излезе имаше Јанкула јас капетанот карпа колку кон Кузета кулата куче кучињата луѓе луѓето малку меѓу Милое мислеше Митана многу Можеби можеше најде народот некаде некое некоја неколку немаше нив Нигер ние никој ница ништо Ново Маало оваа одеднаш оди онаа оние оти очите пак патот повеќе погледна полека поради Потем почна праша прашува преку продолжи работа работата рака раката рекол рече Војдан рече Кузе рече стариот рече Џон сака сакам сакаше самиот својата сега секогаш секој сепак сети сите слаткарницата сонце стана стариот бос стори Суводол Суводолка таа Тале таму тие Тогаш толку Трајан требаше тука уште уште еднаш Фидан црвеното катче Црнец чичко Никола човек човекот чувствуваше џандарот Џона Џоне

Bibliographic information