Zhvillimi i terminologjisė psikologjike dhe baza semantike e pėrcaktimit tė saj nė gjuhėn shqipe: doktorska disertacija

Front Cover
1982 - 426 pages
Ligjėrimi shkencor pėrdorė terminologji tė posaēme,e cila ėshtė njėra ndėr mjetet e rėndėsishme tė gjuhės shkencore.Psikologjia ka terminologjinė e vet.Kėtė nė gjuhėn shqipe e kemi studjuar nė aspektin e funksionit aktiv tė emėrtimit dhe konceptimit tė drejtė tė dukurive psikike.Rezultatet e gjurmimeve tė bėra nė lėmin e zhvillimit tė terminologjisė psikologjike dhe tė bazės semantike tė saj nė gjuhėn shqipe vėrtetuan rėndėsinė dhe aktualitetin e plotė tė saj.Ato vėrtetuan hipotezėn kryesore,e cila ka tė bėjė me kontributin e psikologjisė nė zhvillimin e terminologjisė sė saj posaēėrisht nė zhvillimin e terminologjisė psikologjike nė gjuhėn shqipe...

What people are saying - Write a review

We haven't found any reviews in the usual places.

Bibliographic information