Kniga našinska sireč slavjanska

Front Cover
Makedonska kniga, 1990 - Literary Criticism - 414 pages
0 Reviews

From inside the book

What people are saying - Write a review

We haven't found any reviews in the usual places.

Contents

Section 1
9
Section 2
34
Section 3
72

20 other sections not shown

Common terms and phrases

Meŕy nyŕe автор авторот азик азика азикот Анйелко Антон Попов Белград Бели мугри биде]ки Блаже Конески Блаже Ристовски бро веке Венко Андоновски верзи]а во]на времето врз години Грци]а Гурчин Даниил дел дело делото ден денес Димитри]а добро еден едно животот затоа збор зем]а знае издание истори]а истори]ата кажува ке книга книгата ко]а коишто Кокалески колку кон кра]от Крстик култура Лабуништа литера маке македон Македони]а македонската литература македонски македонски азик малку Мил]уков Миладинов мисла Митрев многу можеби мошне нашиот неговата неговиот неговите неговото некои неколку нив ние оваа овдека овие оние Охрид песни пи писател повеке поези]а поези]ата поради потоа прашаъье првата преку Прличев Рацин роман романот светот сво сво]а сво]ата сво]от своето сега сепак сето сите ската ски Скоп]е според СРМ станува Сто]ан Христов таа Ташко Георгиевски текот тема тие тогаш Тодор Димитровски токму толку Тра]ан Петровски три Троцки туку уште Хамлет ХХ век Цинот

Bibliographic information