Glasnik na Institutot za nacionalna istorija, Volume 21

Front Cover
Institut, 1977 - Macedonia
0 Reviews

From inside the book

What people are saying - Write a review

We haven't found any reviews in the usual places.

Contents

Section 1
1
Section 2
2
Section 3
3

33 other sections not shown

Other editions - View all

Common terms and phrases

авторот Андроник армија АСНОМ Балканските војни Барлецие бидејќи биле Битола Благоевград борба борбата Бугарија Вардарска Македонија веќе војната востание врз врска Врховниот всушност Втората Германија градот Грција ДАГ движење Дебар дел добро додека дојде документи другарот Тито другите Егејска Македонија еден единиците Затоа земја земјата имаше историја историјата јазик Југославија кедонија кон Коџаџик крајот луѓе Маке македон Македонија македонската македонскиот Македонци Македонците меѓу Меѓутоа многу мошне народи настаните ната нашите неговата неговите некои неколку нив нивните ние Никола Карев Никола Парапунов ниот ните НОФ оваа овие однесува околу округ округот оние организација ослободување Палеолог партија Петкович Пиринско дело пишува повеќе податоци покрај поради потоа почетокот прашање Првата преку работи работничката класа развојот револуција Русија Светиград светска војна своето својата својот сега сили сите ската скиот ските Скопје сојуз Солун според Србија султанот таа тврдината текот тие тогаш три туку Турција услови уште Француската револуција Црна Гора штаб штабовите Штабот

Bibliographic information