Мала авантура од Благоја Иванов

Front Cover
Мисла,, 1969 - 117 pages
0 Reviews

From inside the book

What people are saying - Write a review

We haven't found any reviews in the usual places.

Contents

Section 1
15
Section 2
27
Section 3
34

6 other sections not shown

Other editions - View all

Common terms and phrases

автобус Арап Благоја Иванов Божин Павловски боли вели веројатно веќе вистина внатре водата вратата врз главата дали Дарко девојка девојката ден доаѓа добро додека дожд дојде долго Душко еве еден еднаш едно зад заедно започнува зар затоа знае излезе јас Кензо колку кон креветот куќа Лале луѓе луѓето маж Мала авантура малку меѓу миг мислата многу можеби можело можеше мракот навистина ната неа неговата неговите некаде некаква некое некоја нешта нив никогаш никој ништо нозете ноќ ноќта оваа овие одеднаш околу онаа онака оние освен остана острец отспротива очите пак плажа повеќе појде покрај полека полип понекогаш попладне поради порцелан потоа преку прозорецот ра работи рака раката рацете рече речиси риби сака сакаше самиот светлина својата себеси сега секако секогаш секој сепак сето сите Скопје снагата собата сосема станува стебло сфати таа телото тивко тие тогаш токму толку требаше трева три тука туку тула улицата устата уште цвеќе цигара чувствува

Bibliographic information