Me pushkė dhe penė pėr liri e pavarėsi

Front Cover
Shtėpia Botuese "8 Nėntori", 1978 - Albania - 330 pages

From inside the book

What people are saying - Write a review

We haven't found any reviews in the usual places.

Contents

Tė bashkuar njė dhe tė pandarė Prof Stefanaq Pollo
19
Shqipėria nė prag tė Lidhjes Shqiptare tė Prizrenit
26
Mbi kryeqytetin dhe flamurin e Shqipėrisė nė vitet 1878
70

29 other sections not shown

Common terms and phrases

Bibliographic information