Социјален и политички профил на политичките партии во Македонија

Front Cover
Либер, 1996 - Macedonia (Republic) - 274 pages
0 Reviews

From inside the book

What people are saying - Write a review

We haven't found any reviews in the usual places.

Contents

Предговор
1
Елементи за утврдување на идеолошката матрица на политичките
5
ГЛАВА ПРВА
11

19 other sections not shown

Common terms and phrases

бројот Види власта ВМРО ВМРО-ДПМНЕ врз основа граѓаните граѓанското општество дејствување дел демократијата демократски диференцијација доколку доминираат државата другите ДС-ПЗ ДХПМ евиденција еден заедница затоа идентитет на политичките идентитетот изборите имаат Имено индикатор интереси интересите испитаниците истражувањето јавуваат колку кон констатира контекст ЛД Лигата за демократија МААК македонското Македонци матрица МДСМ меѓу модел можат моќ моќта населението настануваат НДП неа некои нив НПМ образование оваа овие одделни односи односите односно одредени оние општествена група општествената општествени општеството органи организација ориентации основните парламентарна демократија партии во Македонија партиите партијата партиските ПДП плурализам повеќе податоците поединецот поимот поли политичката партија политичкиот плурализам политичките партии Понудената посебно прашања преку програмските процес процесот ПЦЕР работници развој Република Македонија РЗПМ РП СДПМ СДСМ секој систем сите СКМ-ПДП Скопје слоеви слој сопственост социјален социјална социјалната социјални групи СПМ според СРСМ структура структурата таа таквите тие ткиво три туку укажува цит цит.дело член членството Beograd political Zagreb

Bibliographic information