Istorija: spisanie na Sojuzot na društvata na istoričarite na SR Makedonija

Front Cover
Sojuz na društvata na istoričarite na SR Makedonija, 1980 - Macedonia (Republic)
0 Reviews

From inside the book

What people are saying - Write a review

We haven't found any reviews in the usual places.

Contents

Даринка Пачемска Славка Фиданова по повод 60тиот роденден
7
Даринка Пачемска Библиографија на објавени трудови на профе
13
Славка Фиданова КШ во Лакедонија од 1929 година до Април
57

22 other sections not shown

Other editions - View all

Common terms and phrases

аверсот АИНИ акчиња Апостолов АСНОМ Балканот Београд бидејќи Битола борба борбата Бугарија бугарската буржоазија век Велес веќе Византија војна Волкашин востание времето врз врска втората градот данок движење Девол дел динари додека другите Егзархијата еден едно задолжени затоа Иван Снегаров името историјата јазик Југославија кедонија комитет кон КПЈ КПМ крајот Маке македон Македонија македонската македонскиот Македонци меѓу Меѓутоа многу монети мошне наоѓа народи Народноослободителната население настани ната натпис нахија национална неа неговата неговото некои нив нивните ните њето оваа овие околу оние Охрид Охридската охридскиот Партијата партиските Пелагонија период периодот песни Петрич Петричката нахија ПК повеќе повторување подоцна покрај поради потоа почетокот прашање првата преку Прилеп припаѓа на типот работа работата раководство реверсот своето својата својот селото семејства сите ската ски скиот Скопје сл Според Србија СРМ Српската стои таа текот тие тип Тито товари три туку учениците уште Франција цар цар Душан царот цел Цирих ЦК на КПЈ црква Чардаклија членови

Bibliographic information