Historia e Shqipėrisė: Vitet 30 tė shek. XIX-1912

Front Cover
Akademia e Shkencave e RPS tė Shqipėrisė, Instituti i Historisė, 1983 - Albania

From inside the book

What people are saying - Write a review

We haven't found any reviews in the usual places.

Contents

LEVIZJA KOMBĖTARE SHQIPTARE NĖ VITET 3070
30
Rilindja Kombėtare dhe veēoritė dalluese tė saj
97
Fillimet e Lėvizjes Kombėtare
110

2 other sections not shown

Common terms and phrases

Bibliographic information