Kornenja

Front Cover
Naša kniga, 1972 - 159 pages
0 Reviews

From inside the book

What people are saying - Write a review

We haven't found any reviews in the usual places.

Common terms and phrases

ама ами бебе Божин Крпов болен Бошко Мешков братот Бугарија ветер веќе влезе врз главата гледаш Глигор Петрушев Големо Село Господи гостинот градите градот гркомани дали дедо ден децата Динката дишење добро додека дојде долго еднаш едно Ете животот знае знаеше знам ѕевгар имаше јас колку кон кошара Крајчков Марко крена куќа луѓето маж малку мене многу можеби можеше моите молчеше момент мошне неа неговата неговите неколку немаше нив ние никој ниту еден ништо овде одаа одаата одеднаш оди одново околу оти Откако очите пак пат патки Петко Петрушев Глигор погледот покрај Потоа почна праша ра работи раце рече Алтана рече Божин рече Бошко Ристе сака сакам сакаше свадба свадбата својата сврте сега секогаш селаните селото сепак синот сите Солун сонце старецот стоеше Султана таа таму тана тапани тат татка татко тивко тие тогаш токму толку Томо тргна требаше тремот три тука Убавка убаво утре уште че човекот џандарите ше

Bibliographic information