Local elections '96

Front Cover
Inst. za sociološki i političko-pravni istražuvanja, 1998 - Local elections - 208 pages

From inside the book

Contents

Section 1
5
Section 2
7
Section 3
16

10 other sections not shown

Common terms and phrases

анализата анкетата бидат бројот весниците вкупниот број влијание ВМРО ВМРО-ДПМНЕ врз гласаат гласање гласањето гласачи граѓани граѓаните групата дел дена денот добиени доколку ДП другите еден единица единицата на локалната единиците закон Законот за локалната избирачи избирачите избирачкиот одбор избирачко место избирачот изборен изборен систем изборите изборна изборната кампања изборната комисија изборната одлука изборниот процес изборното изборот имаат Имено испитаниците јавните служби кампањата кандидат за градоначалник кандидатите колку кон ливчиња листа на кандидати листата листите локалната самоуправа локални локалните избори медиумите меѓу модел можат надлежностите НДП некои нивната нивните образование оваа овие одговорите однос односно градот Скопје оние определен општина општините партиите партија партијата партиска партиската ПДП ПДПА повеќе податоци политичка партија политички политичките партии прашање прашањето првиот предизборната кампања преку претставници Притоа работи рамките регион Република Македонија рок својата СДСМ сепак сите совет советите советот на општината според став таа Табела тие три учество член членови членовите на советот

Bibliographic information