Историја: списание на Сојузот на историските друштва на СР Македонија, Volume 20, Part 2

Front Cover
Сојуз, 1984 - Macedonia
0 Reviews

From inside the book

What people are saying - Write a review

We haven't found any reviews in the usual places.

Contents

Кон ХХгодишниот јубилеј на списанието Историја
13
Стијепо Обад Александар Илиевски Библиографија на објавени
29
СТАТИИ ПРИЛОЗИ
45

48 other sections not shown

Other editions - View all

Common terms and phrases

Австро-Унгарија авторот Англија Антолјак апс Балканот балканските Београд бидејќи биле Битола борбата Бугарија век Велјуса Верковиќ веќе владетелот власт востание времето врска Втората Втората светска војна Германија години голем градот грамота Грција движење Дејановиќи дел Димовски—Цолев Добер држава државата другите ѓгот еден задругата Затоа земја земјата земји ѕгг ѕтг Илинденското Илинденското востание Имено историја историјата Италија јазик Југославија книга кон кпј крајот Кукуш Маке македон Македонија македонскиот Македонци Македонците меѓу Меѓутоа многу мошне наоѓа населението наставата ната неа неговата неговите некои неколку нив нивните ните оваа овие ог односно оѓ гНе околу оние ор пат периодот повелби повеќе податоци покрај помеѓу поради посебно потоа почетокот прашање Првата Првата светска војна преку приказ работа Раздолов Римокатоличката црква светска војна своето својата својот селото сили сите ската скиот ските Скопје Солун составот според Струмица таа Ташко текот тие тНе тогаш три туку Турција ученикот учениците уште Цапари цел Цолев црквата

Bibliographic information