Одбрани страници

Front Cover
Македонска книга, 1974 - Macedonia - 288 pages
0 Reviews

From inside the book

What people are saying - Write a review

We haven't found any reviews in the usual places.

Contents

Section 1
5
Section 2
35
Section 3
36

21 other sections not shown

Other editions - View all

Common terms and phrases

автор авторот азик Белград биди Блаже Ристовски Болгари Болгарите болгарски букварка буквинских Васили^а вел>ат велиме велит византиски востание врз Галичник гласеви Горѓија гушава гушно даже дел еден едно живувајет заре затова зборови знајеш ѕидар имајет имат јазик јазикот ји ју кажи кн книга книги кон крал Кресненското востание Кукуш лист Маке македон Македонија Македонска песнарка македонски Македонци Македонща Мијаци мије Михаил многу мошне мще НАРЕЧЕНИЕ наше неговата некои оваа Оваја овде Овеја овие Одбрани страници оти отишол оту Охрид Падеж Падеш пак песни Пи писуваме пишиме пишува Поп Коста поради преку Пулевски работа раз ракописот реч речених букви речник Речница речуваме самиот Самовила Самовила Македонска Самуил свиех својата сё сега сите ски Скопско славјански слово Солун според спроти српски суштих тије тики това токо трговец требет три туку ув управленије уч ученик во Галичник ученик во Кукуш учител уште Христа цар Василща цар Душан численици член човечки Шапкарев

Bibliographic information